28. Valné Zhromaždenie SHS James v Žiline

04.04.2017 20:55

Ahojte horolezeckí priatelia, dňa 01.04. 2017 /žartík to nebol/ som sa s Mirom Kúdelom zúčastnila 28. Valného zhromaždenia SHS James v Dome Techniky v Žiline. Tu sa s Vami podelím s mojimi zápiskami a dojmami.

- otvorenia rokovania sa ujal predseda SHS James Igor Koller, ktorý nám zodpovedne a siahodlho podal správu o činnosti a hospodárení spolku v roku 2016 a potom sa čítali správy jednotlivých komisií

-spolok zaslal sumu 500 Eur rodinke tragicky zosnulého M. Hurajta - nosiča na Zbojníčke

-spolok má približne 5 500 členov a stále vynakladá úsilie zvýšiť tento počet, aby mohol dohadovať celosvetové poistenie ako má Alpenverein / okolo 1 mil.členov/, 3 Eurá z členského je poplatok pre poisťovňu Alianz na preplatenie zásahov HZS, zatiaľ túto sumu tolerujú

-členské na rok 2018 sa nemení

-spolok má málo predplatiteľov časopisu Horolezec a len tak tak sa drží nad vodou, diskusia na túto tému je stále otvorená

- Miro K. si prevzal od F. Piačeka borháky na preisťovanie ciest na lehotských skalách, aktuálne aj s I. Hrmom už na tom pracujú," šikovní to chlapci "

-úloha spolku - priťahovať ľudí do prírody, viac športuchtivých ľudí, preto sa veľa krát opakoval dôraz na podporu detí a tu som bola rada, že bol spomenutý aj náš detský lezecký krúžok ako aj  každoročný detský lezecký tábor - vďaka vám- Peťo Bača a Peťo Magyar

-komunikujeme /P. Bača a ja/ s J. Oravcovou z komisie mládeže a vybavujeme od nich finančnú podporu na májový detský lezecký tábor Sekaniny

-na podnet P. Baču som poslala prihlášku na inštruktora skalného lezenia pre našu členku Veroniku Matejíčkovú, kurz jej zaplatí náš klub ako aj odporučenie bude mať od klubu a tým si uplatníme zľavu 40%, a Veronika podpíše prehlásenia, v ktorom si ako klub vyhradíme prednostné právo na jej inštruktorské služby pre členov nášho klubu, komunikujem s V. Paulíkom - vedúci horoškoly

- dohodli sme sa na zmene stanov spolku, ktorá vzišla zo "zlého" zákona o športe a pre nás to znamená, že budeme patriť do oblastného BB obvodu s počtom hlasov 5, komunikujem s J. Kompánom z horoklubu šk umb BB

-Vlado Linek z komisie ochrany prírody nás informoval o obmedzeniach lezenia v určitých oblastiach z dôvodu hniezdenia vtákov, oblasti a cesty sú zverejné na stránke www.james.sk

- bližšie, podrobnejšie informácie o priebehu 28. VZ SHS si môžete prečítať aj na webovej stránke SHS Jamesu www.james.sk

To je odo mňa všetko, lúčim sa ako vždy s úsmevom, Mon.

Späť

Vyhľadávanie

© 2010 Všetky práva vyhradené.